Jindřich Prouza

Honorární konzul Paraguayské republiky
Sokolovská 22, 186 00 Praha 8
Tel: +420 224 818 736
Mob: +420 775 641 348

e-mail: consulado@paraguay.cz

Honorární konzulát Paraguayské republiky

Paraguayská republika leží ve vnitrozemí jihoamerického kontinentu, strategicky situovaná mezi Brazílií a Argentinou, společně s Bolívií patří ke dvěma jihoamerickým státům, které nemají přímý přístup k moři. Její založení se datuje rokem 1811. S rozlohou 406750 km² je Paraguay přibližně pětkrát větší než Česká republika. Paraguay je parlamentní demokracií se systémem přímo voleného prezidenta, již po řadu let je politický systém stabilní, stejně jako paraguayská měna Guaraní, nárůst HDP činil v roce 2010 14,5 %. Hlavním hospodářským odvětvím je chov dobytka, zeměděltsví a výroba elektrické energie. Paraguay je zakládajícím členem jihoamerického sdružení států s volným trhem Mercosur.

Paraguay je oblíbeným cílem mnoha turistů. Jedinečnou turistickou atrakcí je místní nedotčená exotická příroda, žije zde nejvíce druhů volně žijících živočichů na světě, více než 600 druhů ptáků, 220 druhů savců a 100 druhů plazů. Dalším jedinečným zážitkem je seznámení se všudypřítomnou indiánskou kulturou, Paraguay je jedním z mála států, kde se indiánský jazyk Guaraní používá vedle španělštiny jako úřední.

Honorární konzulát Paraguayské republiky v Praze nabízí aktivní pomoc a asistenci každému zájemci o jakoukoliv aktivitu na území Paraguayské republiky. Mnohočetné přímé kontakty v zemi jsou důležitým předpokladem nejen pro úspěch případných obchodních jednání, ale i turistických aktivit.