Jana Gajdošíková

Honorární konzulka Austrálie
Klimentská 10, Praha 1
Tel: 221 729 271

Email: prague@austrade.gov.au

Australský konzulát v Praze

Austrálie je jediná země na světě, která je současně i kontinentem. Rozloha země je 7,659,861 kilometrů čtverečních, což Austrálii činí šestou největší zemí na světě po Rusku, Kanadě, Číně, USA a Brazílii. Díky své unikátní geografické poloze Austrálie nabízí rozmanité přírodní formace: od deštných pralesů, pouští, buše, přes nádherné pláže, příjemná údolí a lesy, až po stále zasněžené hory. Naleznete zde mnoho unikátních botanických a zvířecích druhů. Austrálie je jednou z nejvíce urbanizovaných zemí, s počtem obyvatel 25 miliónů, z nichž téměř 70 procent žije v 10 největších městech země. Většina populace žije podél východního pobřeží a jihovýchodní části kontinentu.

Australská společnost je multikulturní a je tvořena domorodými obyvateli a imigranty z více než 200 zemí světa. Austrálie nabízí nejvyšší kvalitu života také díky čistému životnímu prostředí, životnímu stylu, možnostem kvalitního vzdělání a lékařské péče. Austrálie má jednu z nejvyspělejších ekonomik světa. Ekonomika je založena na odvětvích s využíváním duševního vlastnictví, především informačních technologiích. Austrálie je konstituční monarchií s králem Karlem III. jako formálním vládcem Austrálie.

Australský konzulát v Praze je veden honorární konzulkou paní Janou Gajdošíkovou. Konzulát naleznete na adrese Klimentská 10, Praha 1, nedaleko náměstí Republiky či tramvajové zastávky Dlouhá třída na Revoluční ulici.

Diplomatickým zastoupením Australského společenství pro Českou republiku je Australské velvyslanectví ve Varšavě.

Australský konzulát v Praze poskytuje pasové, notářské a konzulární služby a je součástí Australské vládní agentury Australian Trade and Investment Commission (Austrade). Hlavní role Austrade spočívá v podpoře dovozu zboží a služeb z Austrálie, a v obousměrné podpoře investic.

Vízovou a imigrační agendu pro české občany řeší Australské velvyslanectví v Berlíně.