Vladimír Trkal

Honorary Consul of the Republic Cape Verde
Šítkova 1, 110 00 Praha 1
Tel.: +420 224 916 205
Fax: +420 224 916 295
E-mail: consulate-capoverde@hotmail.com

KAPVERDSKÁ REPUBLIKA

Kapverdy jsou souostrovím v Atlantickém oceánu, ležícím západně od Afriky,455 km od senegalského Dakaru a 1900 km jižně od Kanárských ostrovů. Souostroví tvoří 10 větších ostrovů a několik menších ostrůvků. Na ploše 4033 km2 žije téměř půl milionu obyvatel s takřka neuvěřitelným věkovým průměrem 21 let.

Kapverdy jsou bývalou portugalskou kolonií, která získala samostatnost v roce 1975. Úředním jazykem je portugalština. Místní obyvatelé mezi sebou mluví kreolštinou, ale stále častěji se domluvíte také anglicky. Jednotlivé ostrovy se od sebe velmi liší. Nevysoký ostrov Sal je rájem vodních sportů, má nejrozvinutější turistickou infrastrukturu,bělostné písčité pláže, ale vyprahlé vnitrozemí. Boa Vista je zelenější, větší, turisticky perspektivnější. Ostrovy Sao Nicolao,Santo Antao či Santiago jsou hornaté, porostlé vegetací a ovocem i zeleninou zásobují také ostatní ostrovy. A na ostrově Fogo najdeme sopku, která ční do výše téměř 3 km.

República de Cabo Verde je oficiálním portugalským názvem demokratického státu s hlavním městem Praia na ostrově Santiago. Český název Kapverdy je odvozen od místního názvu Cabo Verde, který v portugalštině znamená Zelený mys.

Kapverdy se stávají stále oblíbenější turistickou destinací a tento trend bude nejspíš pokračovat. Málokteré místo na světě může nabídnout celoročně stabilní počasí s denními teplotami od 25-30 stupňů, bez hurikánů či dlouhých období dešťů. Stabilní je také politický systém a místní obyvatelé jsou v drtivé většině usměvaví a přátelští.
„NO STRESS“.

KONZULÁT KAPVERDSKÉ REPUBLIKY

Iniciativa zřídit v ČR konzulát vznikla mimo jiné proto, aby usnadnila vystavování víz pro občany především České a Slovenské republiky. Konzulát Kapverdské republiky v Praze vede honorární konzul pan Vladimír Trkal. Sídlo konzulátu naleznete na adrese Šítkova 233/1,110 00 Praha 1. Úřední hodiny pro veřejnost jsou každou středu od 10-16 hod., dle domluvy i v jiném časovém termínu.