JUDr. Milan VAŠÍČEK, MBA

Honorární konzul Marockého království
Dominikánské náměstí 2, 602 00 Brno
Mob: +420 541 425 560

E-mail: info@brno.consulatdumaroc.cz

Úřední hodiny: Čtvrtek 15-17 hod

Maroko

Maroko je stát na nejzazším severozápadě Afriky. Počet obyvatel celého království dosahuje bezmála 33 000 000. Hlavním městem je Rabat, který je situován na pobřeží Atlantského oceánu, při ústí řeky Bú Regreg. V Rabatu naleznete sídlo krále, vlády, ale například i katolického biskupství. Nachází se zde dále také univerzita, technická vysoká škola, škola tkaní koberců i Ústav pro arabský jazyk. Země se administrativně člení na 16 regionů, které zahrnují 42 provincií a 25 městských prefektur. Úředním jazykem je arabština a státním náboženstvím je islám.

Marocký honorární konzulát v Brně

Marocký honorární konzulát v Brně byl zřízen za účelem vzájemného rozvíjení vztahů mezi ČR a Marockým královstvím nejen v oblasti konzulární, ale také v oblasti obchodně-ekonomické, společenské, vědy, kultury a sportu. Konzulát naleznete v blízkosti historického centra Brna na adrese Lidická 57 naproti největšímu brněnskému parku Lužánky.

Do kompetence konzulátu nepatří služby pasové či notářské. Pro vydávání osobních dokladů, víz, občanství a různých druhů potvrzení je tak nutné obrátit se přímo na Marocké velvyslanectví pro Českou republiku v Praze 6 se sídlem na ulici Mickiewiczova 6.