Jaromír Kalčic        

Honorární konzulát Maledivské republiky

Rašínovo nábřeží 1980/70, 120 00 Praha 2    

Tel: +420 212 247 586 

email:  consulate@imaldives.cz 

Web: www.imaldives.cz       

Honorární konzulát Maledivské republiky   

Maledivy jsou ostrovním státem v Indickém oceánu, který se rozprostírá přes rovník. Země se skládá z 1192 atolů, které se táhnou po délce 871 kilometrů.     

Zatímco země se rozkládá na ploše přibližně 90 000 km², pouze 298 km² z toho je suchá země. Pouze 200 ostrovů, které jsou roztroušeny po celé zemi je obydleno místními, dalších 105 ostrovů je vyčleněno výhradně pro turistické resorty.

Maledivy mají jedno z nejcitlivějších prostředí na planetě. Jedinečná geografie země uchvátí každého návštěvníka. Krása Malediv není jen nad vodou, Maledivy jsou domovem přibližně pěti procentům útesů na planetě, které přicházejí s explozí barev, kterou tvoří měkké a tvrdé korály.

Útesy jsou domovem tisíce druhů ryb. Maledivská rasa je výsledkem několika vln osídlení z různých částí indického subkontinentu a tisíciletých interakcí lidí různých ras a etnik, které během několika století protínaly Indický oceán. Kultura a tradice země a rozmanité fyzické rysy lidí svědčí o tom, že země byla díky své zeměpisné poloze tavícím kotlem lidí a kultur. Maledivský jazyk je Dhivehi, indoárijský jazyk, který má původ v Sanskrit. Živobytí Maledivanů tradičně záviselo na mořích. Zatímco rybolov stále významně přispívá k hospodářství, pokud jde o zaměstnanost a příjem, cestovní ruch je dnes hlavním zdrojem příjmů maledivské ekonomiky. Maledivané jsou stavitelé lodí. Tradiční maledivská loď „Dhoni“ se formovala po celá staletí a výsledkem bylo řemeslo, které dokonale vyhovuje různým podmínkám moří. Tradiční kuchyně je silně založena na rybách a kokosu, s několika pokrmy, které nemají obdoby nikde v regionu.